loading

Ekskluzywna wódka

Ekskluzywna wódka dla koneserów z wyrafinowanym smakiem. Idelany pikantny prezent dla mężczyzny, najlepsza wódka pieprzowa i ziołowa z tradycjami w Polsce
image

Historia Gutt Vodki

Rodzinna legenda głosi, że nasz produkt ma tradycje lwowskie. Podobno to właśnie w okolicach Lwowa pradziad właściciela otrzymał od swojego przyjaciela, mnicha zielarza, recepturę wódki ziołowej oraz wódki pieprzowej. Ponoć zezwolenie na produkcję tych trunków wydał mnichom sam Bolesław Jerzy II. W ten sposób rozpoczęła się tradycja, która trwa w rodzinie do dziś.

Nasza wódka, wytwarzana metodami rzemieślniczymi na Podlasiu, jest żywą historią. Zarówno całej rodziny, jak i polskiej destylacji.

„Od dawna znałem wódkę pieprzówkę oraz wyrafinowany smak wódki ziołowej. Moja babcia dawała mojej mamie kilka kropel na szklankę wody albo łyżeczkę cukru — na tzw. dobre trawienie” – mówi Michał Gutt, założyciel marki Gutt Vodka.

Patrząc na historię polskiej wódki widzimy, że przez setki lat była ona dla Polaków bardziej lekarstwem. Stosowano ją na wszelkiego rodzaju problemy żołądkowe, przeziębienia i wiele innych dolegliwości.

image